Telewizory LED i 3D

Dostępne na rynku różnego rodzaju telewizory cieszą się dużą popularnością wśród klientów wszystkich sklepów RTV i AGD.

Jednymi z najpopularniejszych telewizorów obecnie dostępnych na rynku są telewizory LED.  Są to telewizory, które do podświetlenia matrycy wykorzystują diody LED.

Telewizory LED mają możliwość wyświetlania bardzo dobrej jakości obrazu i dźwięku dzięki właśnie zastosowania technologii LED.

Dodatkowo takie telewizory zwykle mogą mieć dodatkowe parametry i elementy takie jak obsługę karty wi-fi czy czytnik kart pamięci, który umożliwi oglądanie filmu bezpośrednio z takiej karty.

Telewizory LED mają bardzo ciekawą konstrukcję, co umożliwia im wyświetlanie obrazu nawet na bardzo dużym ekranie przy zachowaniu dosyć smukłej sylwetki.

Innym przykładem są telewizory 3D. Są to typowe telewizory LED, ale dodatkowo posiadające możliwość prezentacji obrazu w formacie 3d.

Takie telewizory mają swoje plusy, ale też pewne minusy, takie jak konieczność posiadania dodatkowych okularów 3D, które są niezbędne do prezentowania obrazu w takim formacie.

Telewizory 3D mogą wykorzystywać różne technologie prezentacji obrazu. Niektóre wymagają siedzenia na wprost telewizora. Inne mają bardzo duże kąty oglądania.

Obecna technologia nieustannie ewoluuje i wkrótce może się okazać, że do oglądania filmów 3D w komfortowych warunkach  kompletnie nie będą potrzebne specjalne okulary 3D.